"Forbes 30 Under 30" to ranking najbardziej wpływowych osób poniżej 30. roku życia w kategoriach takich jak np. biznes, nauka czy media.

Początkowo w zestawieniu uwzględniano jedynie osoby ze Stanów Zjednoczonych. Obecnie "Forbes" publikuje rankingi dla Europy, Azji i Afryki. W czwartym europejskim notowaniu znalazło się trzech Polaków.

Sport i gry: Mateusz Tomaszkiewicz

Twórcy gier wideo, e-sportowcy i tradycyjni sportowcy w europejskiej odsłonie rankingu dzielą jedną kategorię. Dlatego też m.in. oprócz francuskiego piłkarza Antoine'a Griezmanna, którego obecny klub to Atletico Madryt, znalazł się Mateusz Tomaszkiewicz z CD Projektu.

29-latek dołączył do studia w 2008 r., gdzie został głównym projektantem zadań w grze "Wiedźmin 3: Dziki Gon". Obecnie skupia się na wyczekiwanym i długo zapowiadanym tytule "Cyberpunk 2077", który wciąż nie ma potwierdzonej daty premiery. W międzyczasie Tomaszkiewicz pracował przy grach "Gwint" oraz "Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści".

Nauka i opieka zdrowotna: dr Mateusz Hołda

"W wieku 21 lat współtworzył grupę badawczą na Uniwersytecie Jagiellońskim w Polsce, która skupiała się na zrozumieniu architektury ludzkiego serca" - czytamy na oficjalnej stronie rankingu. Celem wspomnianego badania było dokładniejsze odwzorowanie anatomii serca.

Sam Hołda jako pierwszy w Polsce zakończył przewód doktorski przed ukończeniem studiów magisterskich (bez posiadania tytułu magistra lub równorzędnego). Dodatkowo, w chwili obrony doktoratu, był studentem szóstego roku. Egzamin zdał na ocenę celującą, a za rozprawę doktorską otrzymał Nagrodę Prezesa Rady Ministrów. Obecnie ma 26 lat i jest adiunktem na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Rozrywka: Maciej Musiał

Aktor filmowy, serialowy oraz teatralny, prezenter telewizyjny. Znany przede wszystkim z roli Tomasza Boskiego w produkcji "Rodzinka.pl", w którą wciela się od 2011 r.

Aktor jest też pomysłodawcą i producentem wykonawczym "1983", pierwszego polskiego serialu zrealizowanego przez Netflix. Musiał jest również łączony z inną produkcją platformy, która będzie adaptacją przygód "Wiedźmina" Andrzeja Sapkowskiego. 24-latek wcieli się w postać sir Lazlo, który nie pojawia się na kartach cyklu o Geralcie z Rivii.