Konkurs stypendialny "Bilet za horyzont" 2019

Rozpoczynamy nową edycję konkursu "Bilet za horyzont"!

Poniżej znajdziesz tegoroczne kategorie i informacje o tym, kogo w tym roku szukają nasi mentorzy oraz o nagrodach, jakie czekają na zwycięzców.

Formatka konkursowa jest na dole strony.

Przedłużyliśmy termin, do którego czekamy na Twoje zgłoszenie! Teraz można wysyłać nam prace do 24 października 2019 r., do godziny 23.59.

Pełen regulamin konkursu znajduje się tutaj.

Katarzyna Konieczka - moda, rękodzieło, sztuka
Katarzyna Konieczka (fot. Sylwia Makris)

Kogo szuka

Szukam rękodzielnika, osoby niekoniecznie związanej z modą, trendami. Nie oczekuję realistycznego spojrzenia na rynek mody i na jej biznesową stronę. Będę szukała mody-rzeźby, żartu, zaskakującego ujęcia tematu. Osoby, która wymyka się ramom i normom, "wewnętrznego dziwaka". Wiek nie gra tutaj roli, ale nie ukrywam, że zależy mi na osobie, która jest wszechstronna.
Formatka konkursowa jest na dole strony.

Nagroda

7 dni mentoringu w formie intensywnych warsztatów w pracowni mentora w Sopocie oraz poza pracownią, rozmów ze zwycięzcą oraz spotkań z innymi twórcami w Trójmieście. Oprócz tego wyjazd na festiwal Burning Man w Nevadzie, w Stanach Zjednoczonych w 2020 r.
Przejazd z wybranego miejsca w Polsce do/z Trójmiasta i zakwaterowanie w Trójmieście a także przejazd, zakwaterowanie, ubezpieczenie oraz zakup biletu na festiwal Burning Man organizuje i zapewnia organizator konkursu. Koszt wizy po stronie zwycięzcy.

Michał Murawski - urbanistyka, architektura, sztuka
fot. archiwum prywatne

Kogo szuka

Szukam badaczy i pasjonatów miast, architektury albo „politycznej estetyki”, którzy mogą przyczynić się do radykalnej zmiany myślenia o otaczającej nas nowoczesności. Kandydat/kandydatka mogą być m.in. badaczem, artystą, dziennikarzem, architektem – dyscyplina nie odgrywa decydującej roli. W swoich zgłoszeniach zainteresowani powinni odnieść się do kontekstu seminariów Perverting the Power Vertical: Politics and Aesthetics in the Global East. Wskazane jest odniesienie również do tegorocznego tematu tych seminariów „PiraMMMida”. Został on zaczerpnięty z nazwy filmu opowiadającego historię MMM Global – piramidy finansowej założonej przez Sergieja Mawrodiego (1932-2018), który prawdopodobnie przyczynił się do rajdu bitcoina w 2018 r.
Formatka konkursowa jest na dole strony.

Nagroda

Dwutygodniowy pobyt na University College London (UCL), w School of Slavonic and East European Studies. Podczas pobytu stypendysta będzie mógł zaprezentować własne przemyślenia, badania albo interpretację bądź reinterpretację estetyki politycznej współczesnego świata na seminarium pt. "Perverting the Power Vertical: Politics and Aesthetics in the Global East".
Dojazd zwycięzcy do/z Londynu, ubezpieczenie, zakwaterowanie zapewnia organizator.

Maciej Konopka - plastic free
fot. archiwum prywatne

Kogo szuka

Szukam kogoś, kto ma pomysł i chce wprowadzić innowacje redukujące ilość plastiku w obiegu gospodarczym. Może razem będziemy w stanie wprowadzić to w życie i zmienić choć trochę naszą rzeczywistość. Zwłaszcza w świecie opakowań jest wciąż wiele do zrobienia a postawa ZERO WASTE zyskuje na znaczeniu. Każda, nawet drobna zmiana czy oszczędność przełożona na miliony użytkowników, może mieć ogromny wpływ na środowisko naturalne. Cenię ludzi odważnych, z wizją, pełnych pasji, mających szerokie horyzonty i otwartych na świat i chciałbym im w miarę możności pomóc wspólnie odnajdując drogi i mechanizmy zmiany. Wynalazcy, młodzi projektanci, technologowie, materiałoznawcy, innowatorzy łączcie się!
Formatka konkursowa jest na dole strony.

Nagroda

Nagrodą jest zależnie od zainteresowań i chęci zwycięzcy:
A)lunch z mentorem, na którym wspólnie opracujemy program tygodniowego uczestnictwa kandydata w charakterze aktywnego obserwatora i asystenta w pracach nad markami z zakresu ekodesignu w studiu brandingowym Brandy Design, fundacji Brandy Lab lub Think Thanku Food 2050 w Warszawie lub udział w charakterze wolnego słuchacza w zajęciach na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych, zwłaszcza w Pracowni Opakowań i Marek prowadzonych przez mentora, połączone z konsultacjami i wspólnym rozwijaniem pomysłu kandydata

Lub

B) 3 sesje mentoringowe w Warszawie w ustalonym ze zwycięzcą terminie oraz wyjazd na konferencję DIELINE (4-7 maja 2020 r.) poświęconą projektowaniu nowoczesnych opakowań w Bostonie. Przejazd z wybranego miejsca w Polsce do/z Warszawy i zakwaterowanie w Warszawie a także przejazd, zakwaterowanie, ubezpieczenie oraz zakup biletu na konferencję zapewnia organizator konkursu. Koszt wizy po stronie zwycięzcy.

Wybór nagrody po stronie zwycięzcy.

Sebastian Kulczyk - nowe technologie, biznes, start-upy
fot. Agencja Gazeta

Kogo szuka

Szukam marzyciela/ki, pasjonata/ki nowych technologii i przedsiębiorcy z determinacją. Człowieka, który wie, czego chce, i potrafi o tym przekonująco opowiedzieć. Osoby zmotywowanej do kreowania przyszłości. Szukam kogoś, kto już wie, gdzie postawi swój kolejny krok w biznesie. Stawiam na tych, którzy nie boją się rzucać wyzwań przyszłości.
Formatka konkursowa jest na dole strony.

Nagroda

Nagrodą jest spotkanie z mentorem w Szwajcarii. Wizyta będzie połączona z odwiedzinami w pełnym inspiracji Muzeum Susch, centrum sztuki współczesnej stworzonym przez Grażynę Kulczyk. Sesja mentoringowa zakończy się kolacją w St. Moritz.
Przejazd z wybranego miejsca w Polsce do/z Szwajcarii, ubezpieczenie podczas wyjazdu oraz zakwaterowanie zapewnia Kulczyk Investments.

Jędrzej Kowalczyk - przemysł 4.0, automatyka, robotyka
fot. Fanuc

Kogo szuka

Szukam osoby nastawionej na rozwój, ambitnej i chętnej do poszerzania swojej wiedzy z zakresu automatyki i robotyki. W myśl hasła „ogranicza nas tylko wyobraźnia”, które cechuje inżynierów z naszej branży, w konkursie chciałbym wyłonić osobę, która potrafi łączyć wiedzę techniczną (niezbędną w obszarze warstwy produkcyjne) ze sprawnym poruszaniem się w środowisku informatycznym (IT), a w efekcie umiejętnie korzystać z danych w celu bieżącej optymalizacji produkcji, w myśl koncepcji przemysłu 4.0. Znajomość podstawowych zagadnień z zakresu mechaniki, mechatroniki i automatyki a także ukierunkowanie na branżę metalową będzie dodatkowym atutem.
Formatka konkursowa jest na dole strony.

Nagroda

Tygodniowy wyjazd do Japonii w I połowie roku 2020 na FANUC OPEN HOUSE - wizyta w fabrykach FANUC u podnóża góry Fuji. Podczas wyjazdu będą realizowane również sesje mentoringowe z przedstawicielami firmy FANUC oraz wymiana doświadczeń z innymi uczestnikami wyjazdu np. klientami/ integratorami technologii FANUC w przedsiębiorstwach produkcyjnych, zaproszonymi do udziału w wydarzeniu.
Szczegółowy program zostanie przedstawiony zwycięzcy bliżej terminu wyjazdu.
Zwycięzca konkursu zostanie zaproszony do Wrocławia na szkolenia z obsługi robotów: podstawowe 3-dniowe i programistyczne 2-dniowe. W pakiecie szkolenia są również spotkania i wymiana doświadczeń z trenerami FANUC Akademia. Terminy do ustalenia ze zwycięzcą.
Przejazd z wybranego miejsca w Polsce do/z Wrocławia na szkolenie oraz do/z Japonii, ubezpieczenie podczas wyjazdu oraz zakwaterowanie podczas wyjazdu do Japonii zapewnia organizator konkursu.

Marzena Rudnicka - społeczeństwo, projekty społeczne, demografia
fot. archiwum prywatne

Kogo szuka

Szukam innowatorów, którzy w starzeniu się społeczeństwa widzą bodziec do tworzenia nowych obszarów usług, produktów, ale i rozwiązań społecznych, np. opartych na ekonomii współdzielenia. Innowacją w moim rozumieniu może być nowe połączenie istniejących zasobów. Innowatorem jest też ten, który potrafi dostosować język pokoleń do siebie wzajemnie, aby wykluczenie z uwagi na wiek nie miało miejsca w komunikacji i reklamie. Szukam osób w każdym wieku, którzy wychodzą w swoim myśleniu poza schematy, ale z drugiej strony są realistami i ich pomysły mogą być wdrożone w życie. Zakres projektów jest nieograniczony, czyli poczynając od nowych technologii, aplikacji i systemów głosowych na tematach społecznych, łączących pokolenia skończywszy.
Formatka konkursowa jest na dole strony.

Nagroda

A) Wsparcie mentorki w ocenie projektu pod kątem wdrożenia (ocena popytu, warunki brzegowe, potencjalni partnerzy), patronat merytoryczny nad projektem Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej. Autor zaprezentuje projekt podczas V Kongresu Gospodarki Senioralnej 2020. Promocja projektu oraz autora w kanałach PR Instytutu.

Lub:

B) Wyjazd na galę SilverEco.org (kwiecień 2020, Francja), międzynarodowe wydarzenie dla firm oraz ekspertów z obszaru srebrnej gospodarki w ramach którego odbywa się gala finałowa konkursu „Srebrnych Nagród”. Informacje z ostatniej gali finałowej można znaleźć tu. Koszt przelotu na wydarzenie oraz hotelu wydarzenia pokrywa organizator. Pozostałe koszty po stronie zwycięzcy.

O wyborze nagrody A) lub B) decyduje zwycięzca.

Formatka konkursowa

Partnerzy