KONKURS
"BILET ZA HORYZONT"

Zapraszamy do przyszłości! Masz szansę zdobyć stypendium „Bilet za horyzont".

„Bilet za horyzont" to okazja do zrealizowania własnego projektu ze wsparciem doświadczonych mentorów, specjalistów w swoich dziedzinach, którzy już dziś kreują naszą przyszłość.
Ty również możesz się stać jutronautą i zmieniać świat wokół nas.

Wybierz jednego z mentorów. Napisz, kim jesteś, co robisz, co utrudnia zrealizowanie Twojego przedsięwzięcia oraz co chciałbyś robić jutro z wybranym przez siebie mentorem. Załącz także plik z portfolio i planem na rozwinięcie pomysłu.

Na przyszłych jutronautów - ludzi z wizją i ciekawymi pomysłami - czekają wyjątkowe nagrody, m.in.: wyjazd do Helsinek na konferencję „Slush" z Sebastianem Kulczykiem, wyjazd do Cambridge w stanie Massachusetts w USA i zaproszenie na rozdanie nagród Ig Nobel 2019 (na jesieni 2019 r.) oraz lunch z ich twórcą Markiem Abrahamsem, studia podyplomowe w SWPS lub Collegium Da Vinci, praktyki w fundacji architektonicznej Laboratorium Architektury 60+ (LAB 60+), zwiedzanie Centrum NASA (Jet Propulsion Laboratory JPL, Pasadena) oraz dwutygodniowy wyjazd do Los Angeles.

Uczestnicy konkursu aplikują do wybranych przez siebie mentorów i nagrody (stypendium), która wiąże się z wykorzystaniem wiedzy, doświadczenia, czasu i uwagi mentorów. Są to zatem masterclasses, praktyki, spotkania w środowisku, w którym mentorzy obracają się na co dzień. Mentorzy dokonają analizy projektów, a następnie wybiorą zwycięskie osoby, które wesprą swoim doświadczeniem.

Spośród wszystkich zgłoszeń konkursowych zostanie wybrane jedno dodatkowe, tzw. dzika karta. Będzie to specjalne wyróżnienie od Sebastiana Kulczyka. Laureat będzie miał również możliwość skorzystania ze wsparcia mentorskiego niezbędnego do realizacji swojego przedsięwzięcia.

Na zgłoszenia czekamy do 21 października 2018 r. Wyniki konkursu ogłosimy podczas finału projektu „Jutronauci” 17 listopada 2018 r. w Warszawie.

Jeśli masz pytania - napisz do nas: jutronauci@agora.pl

WYBIERZ SWOJEGO MENTORA
I WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

terminarz

W pierwszym etapie konkursu (od 13 września do 21 października 2018 r.) zbieramy zgłoszenia przez internet - za pośrednictwem formatki umieszczonej na stronie każdego z mentorów.

W ramach drugiego etapu (między 21 października a 16 listopada 2018 r.) finaliści, autorzy najciekawszych zgłoszeń (do trzech osób wybranych przez każdego mentora), zaprezentują się na żywo przed mentorami.

Wyniki konkursu ogłosimy podczas finału projektu „Jutronauci” 17 listopada 2018 r. w Warszawie.

regulamin

Zapoznaj się z regulaminem konkursu i jego szczegółowymi zasadami.
Przeczytaj regulamin

Patronat medialny: