Oglądaj Centrum Premier o „Jacku”

13 listopada w redakcji „Wyborczej” kolejne spotkanie pod szyldem Centrum Premier Czerska 8/10. O Jacku Kuroniu i jego biografii porozmawiają Anna Bikont, Helena Łuczywo, Adam Michnik, Seweryn Blumsztajn i Karol Modzelewski.

Bilety na to spotkanie już się rozeszły, ale zapraszamy do śledzenia transmisji wideo na Wyborcza.pl. Początek o godz. 19.

Anna Bikont, Helena Łuczywo, "Jacek", Agora, Warszawa / Czarne, Wołowiec

Co wiedziałam do tej pory o Jacku Kuroniu? Pan w dżinsowej koszuli rozdający zupę. Hipopotam ze scenek „Polskiego Zoo” Marcina Wolskiego. No i jeszcze – opozycjonista, więzień polityczny, minister. I to chyba wszystko. Dlatego nie tylko obowiązek recenzencki skłonił mnie do lektury książki Anny Bikont i Heleny Łuczywo. „Jacek” to licząca 860 stron biograficzna cegła, po której spodziewałam się rzetelnej relacji z historycznych dokonań Kuronia, ale także czegoś więcej – mocnych pytań, chwiania piedestałem, pokazania wpływu politycznego zaangażowania na życie prywatne. Jestem feministycznie cięta na brodatych panów w swetrach, którzy walczyli o Sprawę, podczas gdy ich żony nie spały w nocy, robiły kanapki i opróżniały popielniczki, w przerwach piorąc pieluchy i zarabiając na dom.

Pozostało 85% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej