Piotr Cieśliński o III edycji Akademii Opowieści

Piotr Cieśliński, zdjęcia: Michał Kosiński, montaż: Michał Szyszka
13.04.2019 09:43

- Wpoił nam to, że zasady juda, wschodniej sztuki walki, stosują się nie tylko w walce na macie, ale również w codziennym życiu. Po prostu zrobił z nas ludzi - mówi o swoim nauczycielu ze szkoły podstawowej szef działu Nauka 'Gazety Wyborczej' Piotr Cieśliński.

Od 12 kwietnia do 15 września 2019 r. czekamy na wasze opowieści o nauczycielach z podstawówki, liceum, uczelni, ale także na opowieści o waszych mistrzach życia. Może nim być wasz szef, kolega, wychowawca. Ktoś, kto był dla was inspiracją na całe życie. Zachęcamy, byście nam o nich napisali. Nadesłane prace wezmą udział w akcji pod hasłem 'Nauczyciel na całe życie'.

W tym roku obchodzimy 30-lecie wolnej Polski. 4 czerwca wywalczyliśmy wolność, do której bramą powinna stać się edukacja. Nie do końca nam to wyszło, bo wprowadzając zmiany w oświacie, zapomnieliśmy o nauczycielu i godności jego pracy. Ten błąd trzeba naprawić. Dziś cała Polska o tym rozmawia. Nie tylko z powodu strajku.

Dzięki Akademii Opowieści - organizowanej już po raz trzeci - chcemy ocalić dobro i piękno ukryte w bohaterach codzienności. W tym roku chcemy, by bohaterem waszych opowieści był nauczyciel. Zapraszamy do odwiedzenia specjalnej strefy Akademii Opowieści na Wyborcza.pl