Szczęśliwe firmy

 • Rozmawiała Iwona Hajnosz

  Pracownicy przychodzą do firmy, odchodzą od menedżera

  - Ludzie pracują dla pieniędzy, ale zrobią niemal wszystko w zamian za nagrody, uznanie i docenienie. Lubię podczas szkoleń powtarzać ten tekst amerykańskiego pisarza, Dale'a Carnegie - mówi Anna Macnar, która uczy, że dziś sukces marki buduje nie...

  24-09-2019 17:10
 • Julita Runiewicz

  Szybka nagroda? Lubię to!

  - Nowy pracownik, który przychodzi do firmy, ma na początku wysoki poziom motywacji i zaangażowania. Rolą menagera jest to zaangażowanie utrzymywać dając mu odpowiednie wsparcie - mówi Katarzyna Dujanowicz, która prowadzi szkolenia dla biznesu....

  12-09-2019 14:50
 • Tomasz Czoik

  Pracodawcy przyciągają pracowników na wiele sposobów

  Ostatnie zmiany na rynku pracy przyczyniły się do tego, że znalezienie zatrudnienia nie jest już wielkim wyzwaniem. Firmy dwoją się więc i troją, aby tylko przyciągnąć do siebie nowe osoby. Sięgają przy tym po coraz bardziej nieszablonowe metody.

  12-09-2019 14:06
 • Sławek Szymański

  Jak znaleźć szczęście w cyfrowej pracy

  Przyszłość rynku pracy to dziś jeden z najbardziej intrygujących tematów. Ale zmiany związane z cyfryzacją, automatyzacją oraz AI widzimy już teraz. Jednak ten tekst napisał człowiek.

  12-09-2019 09:45
 • Sławek Szymański

  Co się dzieje w elastycznym biurze

  Idea Actvity Based Workplace ma jeszcze urok nowości, ale zgodne z nią rozwiązania wprowadza już większość firm. Co powoduje, że organizacje z coraz większym zainteresowaniem spoglądają na koncepcję elastycznego biura?

  12-09-2019 09:45
 • Tomasz Czoik

  Odpowiedni " purpose" kluczem do szczęścia w firmie

  Żeby dotrzeć do pracowników, właściciele firm muszą ująć ich dziś już czymś więcej niż tylko wysokością wynagrodzenia i pozapłacowymi benefitami. Dlatego też tak ważnym aspektem ich działalności powinien odpowiednio dobrany "purpose".

  12-09-2019 09:44
 • Tomasz Czoik

  Klucz do szczęścia w firmie. Autentyczne i zdrowe przywództwo

  - Idealny szef to osoba, która swoją wizją i charyzmą potrafi porwać pracowników i z sumy jednostek zrobić zespół, ale ma także umiejętność zainterweniowania w sytuacji kryzysowej i egzekwowania realizacji zadań - mówi prof. Jacek Santorski.

  11-09-2019 16:25