AKCJA "Nieznani bohaterowie naszej niepodległości"

O co chodzi w naszym konkursie?

Historia Polski to nie tylko historia wielkich bitew i przelanej krwi. To również wielki codzienny wysiłek zwykłych ludzi, którzy nie zginęli na wojnie. Mieli marzenia i energię, dzięki której zmieniali świat.
Pod okupacją, zaborami, w czasach komunizmu, dzisiaj - zawsze byli wolni.

Każdy w polskiej rodzinie, wsi, miasteczku i mieście ma takiego bohatera: babcię, dziadka, nauczyciela, przyszywanego wujka, sąsiada. Jednych znaliśmy osobiście, innych ze słyszenia. Opowiada się o nich anegdoty, wspomina z podziwem i sympatią.

Byli prawnikami, konstruktorami, nauczycielami, bywało też, że nie mieli żadnego zawodu. Uczyli, leczyli, tworzyli, wychowywali dzieci, budowali, projektowali. Dzięki nim mamy szkoły, biblioteki na wsi, związki zawodowe, gazety, wiersze, fabryki. Dawali innym ludziom przykład wolności, odwagi, pracowitości.

Bez nieznanych bohaterów - kobiet i mężczyzn - nie byłoby niepodległej Polski. Dzięki nim przetrwaliśmy

Napiszcie o nich. Tak stworzymy pierwszą wielką prywatną historię ostatnich stu lat Polski. Wasze opowiadanie nie może przekroczyć 8. tys. znaków.

Poniżej formularz zgłoszeniowy.
Zapoznaj się z REGULAMINEM AKCJI.

  • Na zgłoszenia czekamy od 28 lutego 2018 r. do 30 września 2018 r.

Nagrody

Najciekawsze Wspomnienia będą sukcesywnie publikowane na łamach Gazety Wyborczej (w tym jej dodatków np. „Ale Historia”; „Magazyn Świąteczny”, „Duży Format” oraz w zasięgach
lokalnych) lub w serwisach z grupy Wyborcza.pl.
Przed publikacją Wspomnień redakcja Gazety Wyborczej zwróci się do ich autora - osoby, która nadesłała Wspomnienia.
Organizator dołoży starań aby opublikować jak największą liczbę nadesłanych Wspomnień, przy czym, z uwagi na ograniczoną liczbę powierzchni, nie może zagwarantować, że każde nadesłane Wspomnienie zostanie opublikowane.

Nadesłane Wspomnienia wezmą udział w konkursie, w którym jury powołane przez Organizatora i Fundatora wyłoni w terminie do 5-ego listopada 2018 r.: 3-ech zwycięzców oraz 30 uczestników wyróżnionych 1-wgo stopnia i 50 uczestników wyróżnionych 2-ego stopnia.

Zwycięzcom przyznaną zostanie nagrody pieniężne:
Za pierwsze miejsce w wysokości 5556 zł. brutto;
Za drugie miejsce w wysokości 3333 zł. brutto;
Za trzecie miejsce w wysokości 2.000 zł. brutto

Formularz zgłoszeniowy

Twoje zgłoszenie

0 z 8000 znaków

Uzupełnij poprawnie swoje zgłoszenie

Twój email

Wpisz poprawny adres e-mail

Zaakceptuj regulamin akcji

Administratorem Twoich danych osobowych jest Agora S.A. z siedzibą w Warszawie (00-732), ul. Czerska 8/10. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji konkursu. Więcej informacji w regulaminie.

Dziękujemy za zgłoszenie

Nie udało się wysłać formularza.