Ratujmy Dolinę Rospudy!

mawro, 2007-02-06Budowa obwodnicy Augustowa przez Dolinę Rospudy grozi wycink± 20 tys. drzew nad jedn± z najdzikszych polskich rzek. Ma tam m.in. powstać półkilometrowa estakada na palach. Przebicie żelbetowymi palami pokładów torfu będzie prawdziw± zagład± dla doliny - niepowtarzalnych storczyków, wilków, rysi, głuszców czy orłów bielików

Augustów chce zamknięcia przej¶cia na granicy

Jak donosi RMF FM, władze Augustowa zgodz± się na wstrzymanie budowy obwodnicy miasta, ale tylko pod warunkiem, że Komisja Europejska przekona Polskę do zamknięcia polsko-litewskiego przej¶cia granicznego w Budzisku. To wła¶nie do tego przej¶cia prowadzi trasa nr 8, któr± przez Augustów przejeżdża dziennie kilka tysięcy tirów.  (21-02-07, 12:15)

Kulturowy krajobraz pól ministra Szyszki

Noc strasznie zimna. Wiele osób musiało j± przetrzymać w naprawdę ciężkich warunkach. Nie wszyscy maj± takie cudowne ciepłe ¶piwory jak ja. Ale my¶l, że po tej nocy s± bardziej dzielni. Naprawdę ich podziwiam, bo my¶lę, że w nocy było poniżej 20 stopni  (22-02-07, 12:28)

Obwodnica Augustowa: Lepper na blokadzie drogi

- Wicepremier Andrzej Lepper pojawił się dzisiaj w Augustowie by wspierać blokadę drogi organizowan± przez mieszkańców. Augustowianie wyszli dzi¶ na ulice by przez sze¶ć godzin blokować ruch.  (12-03-07, 00:00)

KGP: Policja nie zbiera informacji o ekologach

Komenda Główna Policji zaprzecza, aby komendom wojewódzkim polecono zbierać informacje o organizacjach ekologicznych lub bezpo¶rednio o ekologach w zwi±zku z protestami dotycz±cymi budowy obwodnicy Augustowa w dolinie Rospudy.  (23-02-07, 10:44)

Augustów: Lepper doł±czył do 350 protestuj±cych

Ok. 350 osób blokuje ruch w Augustowie i Wasilkowie domagaj±c się jak najszybszej budowy obwodnic tych miast - poinformowała policja. Poniedziałkowa akcja trwała sze¶ć godzin, do 16.00. Do protestuj±cych przyjechał wicepremier Andrzej Lepper.  (12-03-07, 00:00)

ZOBACZ TAKŻE

ZOBACZ WIDEO

POSŁUCHAJ

GALERIE ZDJĘĆ

GRAFIKI

Wiadomo¶ci - najważniejsze informacje
Wiadomo¶ci
¦DM: Komunikacja
Komentarze
Ludzie na ¦DM
Wideo i galerie
Aktualno¶ci