Ratujmy Dolinę Rospudy!

mawro, 2007-02-06Budowa obwodnicy Augustowa przez Dolinę Rospudy grozi wycinką 20 tys. drzew nad jedną z najdzikszych polskich rzek. Ma tam m.in. powstać półkilometrowa estakada na palach. Przebicie żelbetowymi palami pokładów torfu będzie prawdziwą zagładą dla doliny - niepowtarzalnych storczyków, wilków, rysi, głuszców czy orłów bielików

Augustów chce zamknięcia przejścia na granicy

Jak donosi RMF FM, władze Augustowa zgodzą się na wstrzymanie budowy obwodnicy miasta, ale tylko pod warunkiem, że Komisja Europejska przekona Polskę do zamknięcia polsko-litewskiego przejścia granicznego w Budzisku. To właśnie do tego przejścia prowadzi trasa nr 8, którą przez Augustów przejeżdża dziennie kilka tysięcy tirów.  (21-02-07, 12:15)

Kulturowy krajobraz pól ministra Szyszki

Noc strasznie zimna. Wiele osób musiało ją przetrzymać w naprawdę ciężkich warunkach. Nie wszyscy mają takie cudowne ciepłe śpiwory jak ja. Ale myśl, że po tej nocy są bardziej dzielni. Naprawdę ich podziwiam, bo myślę, że w nocy było poniżej 20 stopni  (22-02-07, 12:28)

Obwodnica Augustowa: Lepper na blokadzie drogi

- Wicepremier Andrzej Lepper pojawił się dzisiaj w Augustowie by wspierać blokadę drogi organizowaną przez mieszkańców. Augustowianie wyszli dziś na ulice by przez sześć godzin blokować ruch.  (12-03-07, 00:00)

KGP: Policja nie zbiera informacji o ekologach

Komenda Główna Policji zaprzecza, aby komendom wojewódzkim polecono zbierać informacje o organizacjach ekologicznych lub bezpośrednio o ekologach w związku z protestami dotyczącymi budowy obwodnicy Augustowa w dolinie Rospudy.  (23-02-07, 10:44)

Augustów: Lepper dołączył do 350 protestujących

Ok. 350 osób blokuje ruch w Augustowie i Wasilkowie domagając się jak najszybszej budowy obwodnic tych miast - poinformowała policja. Poniedziałkowa akcja trwała sześć godzin, do 16.00. Do protestujących przyjechał wicepremier Andrzej Lepper.  (12-03-07, 00:00)

ZOBACZ TAKŻE

ZOBACZ WIDEO

POSŁUCHAJ

GALERIE ZDJĘĆ

GRAFIKI