Jak wychowywać dzieci, które nie znają świata bez internetu, czego wstydzą się nastolatki, na czym powinna polegać edukacja seksualna – „Psychologia dla rodziców. Pokolenie smartfona”, specjalne wydanie „Wysokich Obcasów”, w sprzedaży od czwartku 17 października

Magazyn „Pokolenie smartfona” to rozmowy z ekspertami, reportaże i felietony dotyczące różnych aspektów wychowywania i tworzenia relacji z dzieckiem.

Psycholożka Agnieszka Stein tłumaczy, dlaczego dziecka nie można do niczego przymuszać, pedagożka Alicja Długołęcka wyjaśnia, na czym powinna polegać edukacja seksualna, a psycholożka Agnieszka Aksamit-Oknińska podpowiada, jak rozmawiać z dziećmi na trudne tematy, na przykład o śmierci.

W magazynie można również przeczytać rozmowę z Marią Sitarską, psycholożką i psychoterapeutką, która radzi, jak odnaleźć się w roli macochy oraz z psychologiem Tomaszem Grzybem przestrzegającym przed zagrożeniami wynikającymi z nadużywania smartfona.

W wydaniu jest też rozmowa z Błażejem Staryszakiem i Krzysztofem Wiśniewskim, członkami zespołu teatru improwizowanego „Klancyk” i twórcami profilu „Tata nie ma siły”, a także reportaż Pawła Piotra Reszki o eurosierotach.

Specjalne wydanie „Wysokich Obcasów” do kupienia w kioskach i na kulturalnysklep.pl