Samomiłość. Ekstaza to nie wstyd
Nauczyłam się, że ja też mogę odczuwać przyjemność. I że nikt nie ma prawa mówić mi, że nie. Mogę się bawić ciałem, zatapiać w sobie palce, wić się na łóżku i odpływać w fantazjach. Moje ciało w moich rękach.
Kobiety i dziewczyny opowiadają o masturbacji, jej postrzeganiu i swoich doświadczeniach. Własnymi słowami
Tekst: Barbara Pietruszczak

Złe wychowanie Lauryn Hill
Byłam młoda, czarna i byłam kobietą. Nie każdy potrafi pracować z kimś, kto ma taki bagaż i jest u władzy, i darzyć go należytym szacunkiem.
Ma opinię nieznośnej diwy. Ponoć zabrania ludziom patrzeć sobie w oczy
Tekst: Joanna Wróżyńska

Iwona Pawliczka: Należę do związku fok i morświnów
Pęka jej serce za każdym razem, gdy słyszy o kolejnym gatunku, który zniknął z Ziemi. A szczególnie boli ją, gdy widzi, jak traktujemy oceany i morza. I jeśli ma odpowiedzieć na pytanie: „A po co nam ten morświn?”, to tylko odwracając je: „A po co nam to rybołówstwo?”
Pisze: Paulina Reiter

Wolność, równość, chleb. Któż bowiem wie o biedzie więcej niż kobieta?
Mogła potulnie chodzić do fabryki, godzinami stać przy maszynie, nie protestować przeciw karygodnym warunkom pracy, które co rusz pozbawiały robotników zdrowia, a czasem życia.
O czym myślała Maria Roda?
Tekst: Przemysław Gulda

Setki niewidzialnych ludzi
Kiedy byłam torturowana, miałam wrażenie, że jestem w klatce. Nie mogłam zrobić nic. Zdawałam sobie sprawę, że jestem niewidzialna.
Tekst: Wiktoria Bieliaszyn

Prosciutto z Mazur
Mięso powinno być dzisiaj czymś wyjątkowym, od święta – tak jak było kiedyś. I jeśli się mięso je, trzeba wiedzieć, jakie są tego koszty, i tym bardziej taki produkt szanować. W kuchni stosujemy zasadę „od nosa do ogona”, niczego nie marnujemy
Tekst: Małgosia Minta

Twarz z maską
Z podroży po Iranie to właśnie kobiety wywarły na mnie największe wrażenie, to one są najsilniejsze, walczą najbardziej, najbardziej pragną zmian. Kontakt z nimi najmocniej przeżyłem. Ta wystawa jest dla nich
Z Patrykiem Bułhakiem, fotografem, rozmawia Aleksandra Szyłło

Tygodnik "Wysokie Obcasy" w sobotę 24 sierpnia w "Gazecie Wyborczej", wraz z dodatkiem "Nasza Europa"