W sobotę 18 maja z "Gazetą Wyborczą" magazyn "Nasza Europa" - specjalne wydanie na tydzień przed wyborami do europarlamentu.

Czego naprawdę chcą Europejczycy?
Ivan Krastev: Wybory do europarlamentu jednak nie są starciem między nacjonalistami a siłami postępu. To totalny chaos.

Propaganda sukcesu zagraża PiS
Mamy do czynienia z wojną pozycyjną, straty są po obu stronach, „wykrwawiamy” się w tej walce jako wspólnota. To cena za dominację hejtu i negatywnych emocji w naszej polityce.
Rozmowa z prof. dr. hab. Mikołajem Cześnikiem, dyrektorem Instytutu Nauk Społecznych Uniwersytetu SWPS.

Stare społeczeństwo nie ufa liczbom i faktom, tylko swoim odczuciom i lękom
Roberto Saviano: Za utorowanie drogi nowej ksenofobicznej prawicy winę w dużej części ponosi stara lewica, nie potrafiąca się zmierzyć z problemem bogatego świata: nieodwracalnym i bezprecedensowym starzeniem się społeczeństwa. 

Czy PiS “kupuje głosy wyborców”, a Koalicja Europejska “nie ma programu”? 
W kampanii przewija się sprawa wspólnej waluty, sporo mówi się też o kwestiach światopoglądowych. W naszym podsumowaniu skupiamy się na sześciu ugrupowaniach, które zarejestrowały listy kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych. 

Pojedynki eurowyborcze
Najciekawsze starcia w wyborach do europarlamentu to nie tylko te pomiędzy partiami. Czasami dużo ciekawsze są te pomiędzy kandydatami z tej samej listy.

Pokaż swój ubiór, a powiem ci kim jesteś
„Moda jest wyrazem tego, co uważamy za ważne, naszych przekonań” - piszą twórcy wystawy „Fashion Statements” w Amsterdamie. Co do tego chyba nie muszą nikogo przekonywać. Dlatego idą o krok dalej.

Tygodnik "Nasza Europa" w sobotę 18 maja razem z "Gazetą Wyborczą" oraz "Wysokimi Obcasami".

Komentarze