Sąsiad nas zalał, złodzieje okradli, a wichura uszkodziła dach. Z własnej kieszeni trudno pokryć wszystkie straty. W takich chwilach polisa ubezpieczeniowa bardzo się przydaje. Ile kosztuje ubezpieczenie? Kiedy nie dostaniemy odszkodowania?

Na rynku ubezpieczeniowym panuje duża konkurencja. Problem w tym, jak w gąszczu ofert znaleźć najlepszą polisę dla siebie. Kredytobiorcy ubezpieczają głównie mury i elementy stałe, bo tego wymagają banki. Następnie dokonują cesji, co oznacza, że w razie wystąpienia szkody odszkodowanie dostanie bank (chyba że to mała szkoda, wtedy bank może dać zgodę na wypłatę odszkodowania właścicielowi).

Ubezpieczenie ruchomości, OC w życiu prywatnym, home assistance są dobrowolne. Wykupujemy je, gdy obawiamy się kradzieży, zalania mieszkania lub zatrzaśnięcia drzwi z kluczami w środku.

W informatorze „Mojego Biznesu” redakcja tłumaczy, jak zgłosić szkodę, od czego zależy cena polisy i jakie obowiązki ma osoba ubezpieczająca swoją nieruchomość.

Podpowiadamy również, co zrobić, gdy firma ubezpieczeniowa nie chce wypłacić odszkodowania albo zgadza się je wypłacić, tyle że w znacznie niższej kwocie.

Ubezpieczenie domu i mieszkania – informator „Mojego Biznesu” we wtorek 26 lutego w „Gazecie Wyborczej”

Komentarze