W kalendarzu znajdą się zdjęcia nieba zrobione przez: Piotra Potępę - autora bloga o fotografii nocnej Nightscapes.pl, Karola Wójcickiego - dziennikarza naukowego i twórcy największego w Polsce astronomicznego fanpage’u „Z głową w gwiazdach”, Michała Kałużnego - specjalistę w zakresie astrofotografii głębokiego nieba, Kubę Jurkowskiego - szczególnie zainteresowanego nocnym niebem i Marka Stana, który szczególnie upodobał sobie obłoki srebrzyste i zorze polarne.

Dzięki kalendarium autorstwa Karola Wójcickiego, sprawdzisz kiedy czekają nas ciekawe koniunkcje ciał niebieskich i kiedy można oglądać nad Polską "spadające gwiazdy". Całoroczne kalendarium wydarzeń na niebie podpowie też kiedy spodziewać się m.in. zaćmienia księżyca, zbliżenia planet i widoczności Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Dzięki kalendarzowi możesz obserwować niebo przez cały rok i podziwiać niezwykłe zdjęcia nieba.

Wszystkie zdjęcia z kalendarza obejrzysz w GALERII.

Kalendarz astronomiczny na 2019 rok w czwartek 6 grudnia z "Wyborczą". Cena "Wyborczej" z kalendarzem 6,99 zł (w tym 8% VAT).

Przegapiłeś dodatek "Gazety Wyborczej" a bardzo chcesz go mieć? Dodatki do "Gazety Wyborczej" można zamówić na kulturalnysklep.pl oraz pod numerem telefonu 22 555 44 00. Infolinia jest czynna w dni powszednie w godzinach od 9.00 do 17.00.