„Sex Education”

serial obyczajowy, USA/Wlk. Bryt. 2019,
wyk. Gillian Anderson, Asa Butterfield
8 odcinków dostępnych w Netfliksie

W pierwszych scenach tzw. szkolny lamus, 16-letni Otis (Asa Butterfield) zwierza się przyjacielowi gejowi Ericowi (Ncuti Gatwa) z problemów z masturbacją. Jednocześnie wkracza na szkolny kampus, gdzie jego koledzy dosłownie szaleją z powodu burzy hormonów.

Prawiczek Otis ma jednak blokadę spowodowaną fachem matki Jean (Gillian Anderson), która prowadzi seksuologiczną terapię, a po godzinach uprawia głośny seks bez zobowiązań z różnymi kochankami. Jej biedny syn potrafi całkiem sprawnie na temat stosunków płciowych teoretyzować, ale stosowanie wiedzy w praktyce napawa go przerażeniem. Chłopak boi się też klasowej femme fatale Maeve (Emma Mackey).

Gillian Anderson czuje się w autoironicznej, komediowej roli jak ryba w wodzie. Jean jest w jej wykonaniu czarująca i wkurzająca jednocześnie. Doprowadza swojego syna do szału i rozpaczy z takim wdziękiem, że nie sposób oderwać od niej wzroku. Partnerujący jej Asa Butterfield w roli nieporadnego, ale sympatycznego Otisa też ujawnia wielki talent komediowy i aktorską dojrzałość mimo młodego wieku.

Pozostało 86% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej