"Mowgli: Legenda dżungli"

film przygodowy, USA 2018, reż. Andy Serkis wyk. Rohan Chand, Christian Bale, Benedict Cumberbatch, Cate Blanchett, Andy Serkis
dostępny w Netfliksie

A gdyby tak nakręcić kolejną adaptację „Księgi dżungli”? – pomyślał dekadę temu brytyjski producent i reżyser Andy Serkis. Od animacji Disneya z 1967 r. minął szmat czasu, a technologia performance capture (komputerowego przechwytywania ruchu i mimiki aktorów), której używał, kiedy jako aktor wcielał się w Golluma („Władca pierścieni”) czy King Konga, świetnie sprawdziłaby się przy przenoszeniu na ekran mówiących zwierząt z książki Rudyarda Kiplinga. I jak pomyślał, tak zrobił.

Produkcja trwała już kilka lat, gdy okazało się, że Disney robi ten sam film (miał premierę w 2016 r.). Pech! Bo chociaż Serkis w wykorzystaniu performance capture był ekspertem, to nie mógł konkurować z gigantycznym zapleczem i promocyjną machiną Disneya. I tak jego reżyserski debiut został odłożony. W międzyczasie Serkis nakręcił dwa fabularne filmy i zagrał główną rolę w świetnej serii „Planeta małp”. Zaczął też żmudne przygotowania do ekranizacji „Folwarku zwierzęcego” George’a Orwella. I wtedy o jego adaptację „Księgi dżungli” upomniał się Netflix.

Pozostało 85% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej