Michał Boni jest posłem do Parlamentu Europejskiego z ramienia PO, członkiem klubu Europejskiej Partii Ludowej, w przeszłości był ministrem pracy oraz ministrem administracji i cyfryzacji

Na ostatnim posiedzeniu w tej kadencji Parlamentu Europejskiego przegłosowaliśmy w środę program Prawa i Wartości! Już w nowej kadencji, przy debacie nad budżetem na lata po 2020 roku, trzeba będzie tylko dopilnować, żeby proponowane przez nas 850 mln euro dla NGO-sów na promocję wartości unijnych utrzymało się i było przeznaczone na ten właśnie cel.

Inicjatywa parlamentarzystów była reakcją na nowe zagrożenia dla społeczeństwa otwartego, demokracji i państwa prawa, jakie ujawniły się w ostatnich latach. W Europie kurczy się pole dla organizacji obywatelskich. Rządy często kłamią, zarzucając im defraudowanie pieniędzy i atakując te z nich, których nie lubią. Albo po prostu nie dają pieniędzy na aktywność obywatelską, jak w Polsce, gdzie radykalnie ograniczono środki dla stowarzyszeń zajmujących się pomocą uchodźcom i migrantom w społecznej integracji.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej