TVP Info przygotowało reklamówkę swojej anteny. Trwa 21 sekund i ma być dowodem na to, że oglądając ten kanał, „wiesz więcej”.

To fragmencik z konferencji prasowej szefa PO Grzegorza Schetyny w Goleniowie. Schetyna był tam 19 kwietnia. Reporter lokalnej telewizji goleniow.net.pl pyta szefa PO: – Jakby pan miał podsumować osiem lat rządów Platformy Obywatelskiej, jakie by pan wymienił trzy, cztery sukcesy, takie największe Platformy? W spocie TVP Info widać, że Schetyna się namyśla, pochyla głowę, przymyka powieki, zaciska usta... Cięcie! Lektor zachwala: „TVP Info – wiesz więcej”.

A konkretnie, co wiesz? Że Schetyna nie potrafi sklecić nawet pół zdania, że nie umie podsumować ośmiu lat rządów PO, że nie jest w stanie wymienić trzech, czterech sukcesów tych rządów, że nie ma daru szybkiej, błyskotliwej riposty, że źle się czuje przed kamerami i mikrofonami, że dosłownie głos mu odebrało, że w głowie pustka. Lider? No nie, żaden z niego przywódca, ot, nieporadny fajtłapa, niezguła zwyczajna, ktoś taki miałby wygrać z PiS?! Pokonać prezesa Kaczyńskiego? W życiu!

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej