„Autor tekstu o rezydentach i kawiorze został zawieszony. Panią dr Katarzynę Pikulską, jako szef portalu @tvp_info przepraszam” – ogłosił w poniedziałek na Twitterze Samuel Pereira. Telewizja Polska poinformowała, że powodem zawieszenia „są poważne zastrzeżenia do rzetelności przygotowanych przez niego materiałów, co pozostaje w konflikcie z kodeksem zasad etyki dziennikarskiej TVP”.

Zawieszonym dziennikarzem jest Ziemowit Kossakowski, „pryszczaty” hunwejbin, który w sobotę opublikował na stronie internetowej TVP Info artykuł o tym, że głodujący lekarze narzekają na zarobki, a jedzą kanapki z kawiorem, Katarzyna Pikulska zaś wojażuje po świecie (w istocie jeździła jako lekarka na misje humanitarne).

Góra zarządza: cała wstecz!

Najwyraźniej władze zdały sobie sprawę, że przeholowały w agresji i kłamstwach na temat młodych lekarzy. Kampania oszczerstw, którą rozpętały, zaczęła się obracać przeciw nim samym, więc teraz gorączkowo próbują się z niej wycofać i naprawić popełnione błędy, rzucając na pożarcie kozła ofiarnego – Ziemowita Kossakowskiego, który przecież nie mógł opublikować tego, co opublikował, bez zgody zwierzchników.

Pozostało 86% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej