Michał Rusinek – rocznik 1972. Literaturoznawca, tłumacz, felietonista, autor książek o języku, piosenek i wierszy dla dzieci. Były sekretarz Wisławy Szymborskiej, prowadzi fundację jej imienia. Właśnie ukazała się jego książka „Niedorajda. Czyli co nam radzą poradniki” (wyd. Agora).

Autor w sobotę 25 maja o godz. 12 będzie podpisywał książki na Warszawskich Targach Książki na Stadionie Narodowym (stoisko Wydawnictwa Agora: 50/D9). W weekend Michał Rusinek spotka się też z publicznością festiwalu Apostrof – w sobotę o godz. 15 w Teatrze Powszechnym w Warszawie, w niedzielę o godz. 16 w Empiku we wrocławskiej Renomie.

Jędrzej Słodkowski: Nie wiem, jak zacząć, bo nie przeczytałem żadnego poradnika przeprowadzania wywiadów. Może pan trafił na jakiś i chciałby kompetentnie zadać sobie pierwsze pytanie?

Michał Rusinek: Niestety, nie trafiłem! Co nie oznacza, że takiego poradnika nie ma. Po napisaniu „Niedorajdy” mam wrażenie, że istnieją poradniki prawie wszystkiego i na prawie każdą okazję. Jeśli nie drukowane, to w sieci.

Pozostało 94% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej