24 października Centrum Premier Czerska 8/10 w Warszawie odwiedzi Dan Brown, jeden z najpopularniejszych pisarzy świata. Autor sześciu bestsellerów, z "Kodem Leonarda da Vinci" na czele. Autor przyjedzie do Polski w związku z premierą powieści "Początek". Partnerem spotkania jest wydawnictwo Sonia Draga. Początek spotkania o godz. 19. Transmisja wideo na wyborcza.pl.

Niedoszły muzyk, szkolny chórzysta, który zwykł wstawać o czwartej rano i nigdy nie pozwolił sobie na dzień wolny od pracy. Kim jest Dan Brown? Spróbujmy go rozkodować alfabetycznie, zanim ktoś zmiesza litery, jak uczynił to Jacques Sauniere z liczbami ciągu Fibonacciego w „Kodzie Leonarda da Vinci”. Zresztą my też zaczniemy od liczb. Na początku było bowiem... 187.

187 | „187 mężczyzn, których należy unikać. Przewodnik dla romantycznie sfrustrowanych kobiet” – książka podpisana nazwiskiem... Danielle Brown to poradnik, który Brown napisał wraz z żoną Blythe. Amazon oferuje ją dziś za niecałe 18 dol., a ci, którzy ją kupili, interesowali się też „Uprowadzeniem księcia Margaryny” Marka Twaina i... dropsami miętowymi dla małych psów.

Pozostało 91% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej