„Modne jest teraz nawalanie w nowe ministerstwo, ale akurat tego zrobić nie mogę z prostego powodu. Na pisma wysłane do nich – odpowiadają. Potwierdzają odbiór e-maili, a Kancelaria Prezydenta dzwoni. Tak po ludzku. Kąpię się, leżę w wannie, a tu telefon dzwoni i słyszę w słuchawce głos ministra Kolarskiego [Wojciecha, podsekretarza stanu w kancelarii prezydenta]” – napisał na portalu Dzika Banda jego szef Robert Ziębiński. Tekst ukazał się po tym, jak z funkcji dyrektora Instytutu Książki odwołany został Grzegorz Gauden.

Gdzie ten przelew od prezydenta?

Dziś Robert Ziębiński sam pracuje w IK (informuje nas, że jest na okresie próbnym), gdzie odpowiada za stworzenie nowej strony internetowej. Ziębiński (znany też jako „Ptyś”) to dziennikarz, pisarz, twórca Pop!Festivalu. Z imprezą związana jest Nagroda im. Henryka Sienkiewicza, która ma uhonorować autora najlepszej polskiej popowej powieści roku. Laureat – jak czytamy na stronie organizatora – otrzymuje 40 tys. zł ufundowane przez portal Dzika Banda. Jury, w którym pod przewodnictwem Szymona Kloski zasiadali m.in. Piotr Kofta, Katarzyna Nowakowska, Leszek Bugajski, wyróżniło Jacka Świdzińskiego, autora komiksu „Zdarzenie 1908”.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.