Rozmowy na następne 30-lecie

To cykl 30 wywiadów z ważnymi ludźmi polskiej kultury, którzy od 1989 r. decydowali o jej krajobrazie i którzy będą go kształtować w następnych dekadach.

Wcześniej w cyklu ukazały się rozmowy z Joanną Szczepkowską, Andrzejem Stasiukiem, Zbigniewem Preisnerem i Niką, wokalistką grupy Post Regiment, Krzysztofem Ostrowskim i Kubą Wandachowiczem z Cool Kids of Death, Piotrem Rypsonem czy Xawerym Żuławskim.

Manuela Gretkowska - ur. w 1964 r., pisarka, autorka ponad 20 książek tłumaczonych na wiele języków. W tym m.in. powieści „Trans”, „Agent”, „Miłość po polsku”, „Kobieta i mężczyźni”, „Na linii świata”, esejów: „Światowidz”, „Silikon”, dzienników: „Polka”, „Obywatelka”, „Europejka”. W 1988 r. wyemigrowała do Francji, wróciła na początku lat 90. Debiutowała w 1991 r. powieścią „My zdies emigranty”. W 1996 r. napisała scenariusz do „Szamanki” Andrzeja Żuławskiego. W 2007 r. założyła Partię Kobiet. Właśnie ukazał się przeprowadzony przez Patrycję Pustkowiak wywiad rzeka z pisarką „Trudno z miłości się podnieść”

Pozostało 92% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej