„The Arts Hour on Tour”, czyli „Godzina ze sztuką w trasie”. Nikki Bedi podróżuje po świecie i spotyka się z lokalnymi artystami, by porozmawiać z nimi o tym, co czyni ich miasta: Amsterdam, Kopenhagę, Bogotę, Johannesburg, Montreal, Manilę, San Francisco, Seul i dziesiątki innych miejscami niezwykłymi.

BBC pyta o Warszawę

Teraz do studia im. Osieckiej zaprosiła Pauline Przybysz (zaśpiewała „Padawana”), Jakuba Żulczyka, Kapelę Ze Wsi Warszawa (zagrali m.in. „Bendzie wojna”), Agę Zaryan (zaśpiewała „Miłość”), Lukę Rayskiego i stand-upera Filipa van der Bryma, który przedstawił krótki monolog o tym, jak to jest być Polakiem w kraju i za granicą.

Zaproszeni goście nie tylko próbowali rozwikłać poplątane relacje między sztuką a historią, ale też mieli czas na opowiedzenie o swoich pracach. Luka Rayski brawurowo wybrnął z niełatwego zadania wytłumaczenia po angielsku idei swojego plakatu „Konstytucja”, Jakub Żulczyk opowiadał o kulisach powstania serialu „Ślepnąc od świateł”, a Aga Zaryan o tym, dlaczego nagrała album „Umiera piękno” poświęcony uczestnikom powstania warszawskiego.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej