20 lipca do polskich kin wchodzi „Obietnica poranka” w reżyserii Erica Barbiera. To ekranizacja autobiograficznej powieści Romaina Gary pod tym samym tytułem. Rolę zaborczej matki głównego bohatera gra Charlotte Gainsbourg, wybitna aktorka i znakomita pieśniarka.

Urodzona w Londynie w 1971 r. Gainsbourg na ekranie debiutowała w wieku 13 lat. Ma na koncie nagrodę Festiwalu Filmowego w Cannes i dwa przyznawane przez francuski przemysł filmowy Cezary. Grała u Larsa von Triera („Melancholia”, „Antychryst”), Alejandra Iñárritu („21 gramów”), Agnès Vardy („Kung-fu Master”), Franco Zeffirellego („Jane Eyre”). Jej matką jest aktorka Jane Birkin, ojcem gwiazdor Serge Gainsbourg.

Pierwszą płytę „Charlotte For Ever” wydała mając lat 15. Znalazł się na niej prowokacyjny utwór „Lemon Incest”, który nagrała z ojcem już dwa lata wcześniej. Do muzycznej współpracy lubi zapraszać gwiazdy, od Paula McCartneya po Daft Punk, ale na swoją najnowszą „Rest” napisała wszystkie teksty i wyreżyserowała teledyski. 4 sierpnia wystąpi na OFF Festivalu w Katowicach.

Pozostało 83% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej