Dzień po objęciu stanowiska premiera Boris Johnson rozmawiał przez telefon z szefem Komisji Europejskiej Jeanem-Claude'em Junckerem. Według informacji przedstawionych przez biuro prasowe kancelarii premiera przy Downing Street to szef KE był inicjatorem rozmowy.  
Następnego dnia z Johnsonem rozmawiali prezydent USA Donald Trump, kanclerz Niemiec Angela Merkel, premier Kanady Justin Trudeau i premier Szwecji Stefan Löfven.  


Kolejne rozmowy Boris Johnson odbył: 31 lipca z prezydentem Turcji, 1 sierpnia z premierem Włoch, prezydentem Chile i premierem Grecji, 2 sierpnia z premierem Japonii, 3 sierpnia z premierami Danii i Izraela oraz prezydentami Egiptu i Indonezji. 
5 sierpnia rozmawiał z nowym prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim oraz z królem Bahrajnu; 7 -  z premierami Pakistanu i Australii przez telefon, a osobiście spotkał się z królem Jordanii Abdullahem II. 8 sierpnia rozmawiał z emirem Kataru. 
W końcu 9 sierpnia przyszedł czas na Polskę – tego dnia Johnson połączył się telefonicznie z premierem Chorwacji, księciem Abu Zabi oraz Mateuszem Morawieckim.  

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej