Informację o obraźliwych słowach Trumpa podał w czwartek wieczorem amerykański dziennik "The Washington Post", a potwierdziły ją inne media. Prezydent Stanów Zjednoczonych wypowiedział je na spotkaniu z senatorami, do którego doszło w czwartek w Gabinecie Owalnym. Senatorowie z obu partii chcieli przedyskutować z nim wypracowane międzypartyjne porozumienie na temat ochrony imigrantów z Haiti, Salwadoru i Afryki.

- Dlaczego przyjeżdżają do nas wszyscy ci imigranci z zadupia? - irytował się Trump. Następnie zasugerował, by Stany Zjednoczone przyjmowały zamiast tego więcej imigrantów z takich krajów jak Norwegia (w środę Trump gościł premiera tego kraju). Prezydent, według źródeł w Białym Domu, powiedział także, by USA otworzyły się bardziej na imigrantów z Azji, ponieważ uważa, że wzmocnią oni amerykańską gospodarkę.

Prezydent USA mówił również wprost o Haiti, domagając się, by imigranci z tego kraju zostali wykluczeni z międzypartyjnego porozumienia. - Dlaczego potrzebujemy więcej ludzi z Haiti? Wyrzućcie ich - powiedział.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej