Ci, którzy słuchali słów prezesa Kaczyńskiego, rozejrzeli się po sobie. Jako żywo bowiem żadna z czołowych partii politycznych wprowadzenia podatku katastralnego nie planowała. Ostatni raz straszył wprowadzeniem go... Jarosław Kaczyński w 2005 r. i choć PO tego podatku wprowadzać nie chciała, obawa przed katastrem przekonała biznesmena Romana Kluskę do zagłosowania na PiS.

Ale teraz udało się znaleźć trop. To broszura „Polska samorządów. Silna demokracja, skuteczne państwo” pod redakcją Dawida Sześciły. To jest ów plan zniszczenia Polski autorstwa George’a Sorosa, wyrwany z najtajniejszych piwnic, opiewany codziennie w „Wiadomościach” TVP 1 i tygodnikach wyklętych.

Broszurę od dłuższego czasu można dostać w Fundacji Batorego, znajduje się również na jej stronie internetowej. Warto przeczytać. To świetnie opracowana wizja pogłębienia demokracji, rozwiązania problemów służby zdrowia, wykluczenia komunikacyjnego, gospodarki mieszkaniowej, jest i wreszcie pomysł wprowadzenia bonu na kulturę.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej