Strajk nauczycieli. 17. dzień. Sprawdzamy sytuację w całym kraju [NA ŻYWO]

Dworczyk zapowiedział, że "o tym wszystkim opowie sam premier Morawiecki". - Dzisiaj o 15 rozpocznie się posiedzenie Rady Ministrów. Zostanie tam jako pierwszy punkt wprowadzony projekt ustawy, o którym powiedziałem, i premier w specjalnym wystąpieniu opisze wszystkie szczegóły związane z nowelizacją. Pierwsza część Rady Ministrów będzie dostępna dla mediów - stwierdził. Jego zdaniem mamy "stan chaosu" wywołany przez nastroje i niepewność co do matur. - Mamy nadzieję, że w czwartek zmiany zostaną uchwalone - dodał. 

W rozmowie z PAP marszałek Senatu Stefan Karczewski zapowiedział zwołanie dodatkowego posiedzenia Senatu. Stwierdził, że izba wyższa będzie gotowa do pilnych prac. Dodał również, że nie wie, czy dodatkowe posiedzenie odbędzie się w czwartek, czy w piątek.

Z kolei rzeczniczka PiS Beata Mazurek powiedziała na konferencji w Sejmie, że "rząd powinien zrobić wszystko, aby maturzyści mogli podejść do egzaminów i je zdać". - Uczniowie nie mogą być traktowani jako argument w sporze. Mają prawo do kształcenia i wierzę, że matury się odbędą - mówiła.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej