Program "Strefa Starcia" emitowany jest na antenie TVP Info co niedzielę. Jego gospodarzem jest prezenter "Wiadomości" Michał Adamczyk. Gośćmi programu są politycy i dziennikarze, z przewagą tych z prawej strony sceny politycznej. "W studio poruszamy najważniejsze tematy polityczne mijającego tygodnia. Dyskutujemy o tym, co najbardziej skupiało uwagę naszych współobywateli" - czytamy w opisie programu.

O jakie tematy chodzi, dowiemy się z opisów odcinków dostępnych na platformie vod.tvp.pl. Np. dwa tygodnie temu rozmawiano o "kontrowersjach po słowach niektórych polityków opozycji, kwestionujących patriotyzm i dokonania niezłomnych" (czyli tzw. żołnierzy wyklętych). A tydzień temu - o "karcie LGBT+ podpisanej przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, która ma atakować polskie rodziny i prowadzić do seksualizacji dzieci".

Przed każdą emisją programu "Strefa Starcia" publikuje na Twitterze sondy, których wyniki są następnie prezentowane na antenie. Np. w ubiegłym tygodniu zapytano widzów o to, czy popierają obietnice PiS przed wyborami do europarlamentu. Najnowsze pytanie zadane internautom brzmiało: "Czy akceptujesz możliwość adopcji dzieci przez pary homoseksualne?".

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej