Informację o pozwie przeciw Brejzie podała nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa. Brezja jest jednym z najaktywniejszych posłów, którzy dociekają, jak wysokie są zarobki w Narodowym Banku Polskim. Na Twitterze poseł zastanawiał się, dlaczego NBP zamierza wytoczyć mu proces.

"Bo ujawniłem, ile za przygotowanie mizernych wniosków o zabezpieczenie ws. dziennikarzy dostała znajoma mecenas Adama Glapińskiego (26 tys. za 1-2 godz. pracy adwokata)? Czy za to, że NBP nie odpowiada na pytania dot. wojaży i ich uczestników/uczestniczek?" - napisał poseł.

"Gazeta Wyborcza" ujawnia zarobki w NBP

W grudniu na łamach "Gazety Wyborczej" napisaliśmy, że dyrektor departamentu komunikacji i promocji Martyna Wojciechowska po podwyżce z sierpnia 2016 r. zarabia wraz z dodatkami i premiami ok. 65 tys. zł miesięcznie. Dla porównania: dyrektor tego samego departamentu za czasów poprzedniego prezesa Marka Belki zarabiał w sumie ok. 22 tys. zł miesięcznie. Wojciechowska ukończyła filologię rosyjsko-ukraińską i podyplomowe dziennikarstwo. Od 2004 r. związana jest z PiS.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej