Na spotkanie wstęp jest bezpłatny, ale prosimy o zgłoszenie przez internet: biletycjg24.pl lub telefonicznie pod numerem: 22 555 54 55

W poniedziałek 11 marca 2019 r. o godz. 18 w Agorze, ul. Czerska 8/10 (wejście od Czerniakowskiej), odbędzie się spotkanie organizowane przez Konferencję Ambasadorów RP i "Gazetę Wyborczą" z okazji 20-lecia wejścia Polski do NATO. Tematem spotkania będzie bezpieczeństwo i pozycja  Polski w Sojuszu.

 W spotkaniu udział wezmą:  

Bronisław Komorowski: prezydent RP w kluczowych latach transformacji sił zbrojnych i modernizacji technicznej, ale też misji w Afganistanie. Jako minister obrony narodowej przeprowadził systemowe zmiany finansowania sfery obrony (plan Komorowskiego) oraz wyposażenia lotnictwa w samolot wielozadaniowy (F-16).

Jerzy Buzek: jako Premier Rządu RP wprowadził Polskę do NATO. Orędownik, również jako Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, euroatlantyckiego modelu bezpieczeństwa, w którym znaczącą rolę odgrywa zarówno europejska polityka bezpieczeństwa i obrony, jak i współpraca z NATO. W Parlamencie Europejskim kieruje m.in. pracami nad Europejskim Funduszem Obronnym, w ramach którego 13 mld euro zostanie przeznaczone na wspólne badania naukowe w dziedzinie obronności i rozwój unijnych zdolności obronnych.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej