Beata Mazurek zamieściła w czwartek na Twitterze kolaż ze zdjęciami okazałych domów, sugerując, że ich właścicielami są osoby publiczne niechętne obecnej władzy. I zestawiła je z domem Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu.

Mem pojawił się kilka godzin po publikacji kolejnego tekstu „Wyborczej” o taśmach Kaczyńskiego i planach spółki Srebrna wybudowania w Warszawie 190-metrowego wieżowca. Na nagraniach cytowanych przez „Wyborczą” Kaczyński tłumaczył przyczynę rezygnacji z projektu: „Jest kampania o charakterze czysto politycznym pod tytułem: partia buduje wieżowiec, azjatyckie stosunki czy nawet zgoła stwierdzenie, że to ja buduję, a w związku z tym jestem niezwykle zamożnym człowiekiem. Nie możemy sobie na to pozwolić".

Mazurek: „bogacz” Kaczyński i „biedacy”

Zamieszczony mem miał tytuł „Bogactwo 'dyktatora' a nędza 'uciemiężonej opozycji'”. Poniżej zdjęcia domów podpisane kolejno: „Pałac Jarosława Kaczyńskiego”, „Norka Tomasza Lisa”, „Altanka Radka Sikorskiego”, „Namiot Jurka Owsiaka”, „Chałupka Grzegorza Schetyny”, „Lepianka Lecha Wałęsy”. W tym zestawieniu dom prezesa PiS miał się prezentować najskromniej.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej