Premier Mateusz Morawiecki podczas wtorkowej konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów mówił głównie o uszczelnianiu podatku VAT i energetyce. Zapytany o publikację "Gazety Wyborczej" ujawniającą kulisy budowy inwestycji spółki Srebrna stwierdził, że to „jeden z największych niewypałów odkrytych od czasów II wojny światowej”. Nazwał publikację „mistrzostwem manipulacji”.

We wtorek opublikowaliśmy stenogram nagrania rozmowy Jarosława Kaczyńskiego, austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera, tłumaczki oraz kuzyna lidera PiS Grzegorza Tomaszewskiego. Dotyczyła ona planów budowy wieżowców wartych 1,3 mld zł przez spółkę Srebrna powiązaną z Prawem i Sprawiedliwością. Inwestycja miała być sfinansowana z kredytu od banku Pekao SA.

 – To jest tekst, który pokazuje, z jak ogromną determinacją środowisko "Gazety Wyborczej" walczy od prawie 30 lat z Jarosławem Kaczyńskim, wcześniej z Lechem Kaczyńskim, dzisiaj z pamięcią o Lechu Kaczyńskim, i do jakich kolejnych wielkich manipulacji jest w stanie się posunąć – mówił Morawiecki.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej