22 stycznia Owczarski miał w Parlamencie Europejskim dokładnie 5 minut. Europosłom z komisji petycji przedstawił dramatyczną sytuację w TVP.

Jak pisaliśmy, Owczarski pracował w TVP Info od kwietnia 2016 r. do marca 2017 r. przy serwisach informacyjnych, jako podwydawca odpowiadał za łączenia z reporterami na żywo.

W Parlamencie Europejskim mówił o TVP brutalnie przejętej przez obóz rządzący w Polsce od ponad 3 lat. Opowiadał, że w TVP jest obecna mowa nienawiści, antysemityzm. Mówił o ataku TVP na Jurka Owsiaka i jego Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. A także o nagonce, jaką TVP prowadziła na Pawła Adamowicza, tragicznie zmarłego 14 stycznia prezydenta Gdańska. 

Prezentację, którą przedstawił w Europarlamencie, można zobaczyć tutaj. 

„Wyborczej” Owczarski opowiadał, jak na porannych kolegiach planowano prowadzenie nagonek na prezydentów miast z PO. – Te koncepcje były wymyślane gdzieś tam w gabinecie Kurskiego albo na Nowogrodzkiej – mówił. – Tak to wynikało z przebiegu kolegium. Padało hasło „jutro będziemy napie...lać” w Gronkiewicz-Waltz, w związku z tym przez cały dzień będą wozy jeździły tu i tam. Wybierano kamienice z płaczącymi ludźmi, przez cały dzień były łączenia z takiego miejsca. Bardzo często organizowano także wydania specjalne, zapraszano gości, by przez cały dzień wzmacniać negatywny przekaz.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej