Murem za Jackiem Kurskim mają stać najważniejsze osoby w partii, m.in. wicemarszałkowie Sejmu Beata Mazurek i Ryszard Terlecki.

– W PiS jest silna grupa, która przekonuje, że teraz, w roku wyborczym, nie wolno zmieniać szefa TVP – opowiada nam anonimowo jeden z posłów PiS. – Tym bardziej że prezesa lepszego od Kurskiego Kaczyński nie znajdzie. I to mimo błędów, z których zdajemy sobie wszyscy sprawę.

O jakie błędy chodzi? – Kurski wplątał PiS, czyli nas wszystkich, w nienawiść wobec Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wbrew społecznym nastrojom. I wbrew naszym nastrojom, bo przecież w tym roku nie atakowaliśmy Orkiestry. Iść na wojnę z Owsiakiem i WOŚP, to jak iść z gołymi rękami na czołg. Czysta głupota i polityczna lekkomyślność – opowiada bliski współpracownik Kaczyńskiego. – Podczas finału Orkiestry TVP nie relacjonowała zbiórki w ciągu dnia, „Wiadomości” zbyły ją jednym zdaniem. A ludzie na ulicach wszędzie widzieli czerwone serduszka. Wyszło na to, że TVP pokazuje jakąś inną, nieprawdziwą rzeczywistość.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej