22 stycznia w Parlamencie Europejskim Owczarski będzie miał dokładnie 5 minut, by opowiedzieć, jak spółką skarbu państwa zarządza Jacek Kurski, szef telewizji publicznej z nadania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Owczarski, 38-latek, pracował w TVP Info od kwietnia 2016 r. przy serwisach informacyjnych, jako podwydawca odpowiadał za łączenia z reporterami na żywo.

Pytam, czego się spodziewał, gdy zgodził się pracować w TVP Kurskiego. – Znałem standardy pracy w TVP. Pracowałem w TVP wcześniej, wtedy zdawałem egzaminy na kartę ekranową i prezenterską, obie są bezterminowe. Pamiętam, jak dużą wagę przykładało się w TVP do rzetelności i do potwierdzania informacji przynajmniej w trzech źródłach. Liczyłem na pracę w ludzkich warunkach, z poszanowaniem zasad dziennikarskich oraz człowieka i jego praw pracowniczych – odpowiada.

Na początku XXI wieku zaczął pracować w TVP, był producentem, autorem programów i prezenterem w TVP Olsztyn, TVP Polonia, dziennikarzem śledczym w TVP 1 i TVP 2 oraz w TVP 3. Pracował też m.in. 8 lat w Polsacie w „Informacjach” (dziś „Wydarzenia”) jako korespondent krajowy. Odpowiadał też za kampanię promocyjną rządu – filmową na Światowe Targi Turystyki w Londynie. Wielokrotnie nagradzany, dwa razy przez SDP w Olsztynie i w Łodzi oraz przez Komisję Europejską – za propagowanie ekonomii społecznej.

Pozostało 87% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej