Państwa wsparcie przerosło nasze oczekiwania. W tym roku WOŚP przeznaczy pieniądze na wyposażenie specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Trudno jednak w pełni cieszyć się z tak niesamowitego wyniku, gdy podczas finału Orkiestry w Gdańsku został zamordowany prezydent Paweł Adamowicz. Oraz kiedy fali hejtu nie wytrzymał Jurek Owsiak i zrezygnował z szefowania Fundacji WOŚP.

Wielu z darczyńców, którzy wzięli udział w naszej zbiórce, dodawało do swoich wpłat kilka słów komentarza dotyczącego działalności Owsiaka. "Razem dla ludzi potrzebujących, dla dzieci. Dzięki Jurkowi Owsiakowi Polacy w jeden dzień roku razem pomagają i świętują", "Dziękuję za ciężką pracę wszystkim organizatorom WOŚP. Jurkowi Owsiakowi życzę siły do trwania", " Trzymaj się, Jurku, na pohybel wszystkim nierozumiejącym idei Orkiestry" – pisaliście.

"Zawsze całym sercem wspieraliśmy Orkiestrę. Jesteśmy z Wami szczególnie w tym tragicznym momencie. Wierzymy, że dobro zwycięży" – podkreślali Danuta i Krzysztof. "Dziękuję za każde badanie sprzętem WOŚP. Niech nienawiść nie zniszczy tego wspaniałego wydarzenia" – dodał anonimowy darczyńca. Wojtek napisał: "Jurek, nie rezygnuj. Trzymam kciuki za Ciebie i WOŚP". Po informacji o tragicznym ataku na prezydenta Adamowicza pojawiły się także głosy wsparcia dla jego rodziny. Dziękujemy za Waszą empatię.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej