Według nieoficjalnych informacji portalu Wirtualnemedia.pl kierownictwo Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zawiesiło Rachonia już w miniony czwartek - a więc przed morderstwem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza na finale WOŚP. Portal już wcześniej podał, że zawieszony został wydawca programu „Minęła 20”, czyli Krystian Krawiel.

W związku z zawieszeniem Michała Rachonia wieczorną audycję TVP Info „Minęła 20” poprowadzą na zmianę inni gospodarze programu - Danuta Holecka, Adrian Klarenbach i Krzysztof Ziemiec. Niedzielny magazyn „Woronicza 17” od zeszłego wydania prowadzi Krzysztof Ziemiec i, według ustaleń portalu Wirtualnemedia.pl, będzie on również pojawiać się w kolejnych wydaniach.

Portal przypomina, że zarówno Rachoń, jak i wydawca „Minęła 20” w zeszłym miesiącu stracili ryczałtową część swoich wynagrodzeń za pracę. Miało to związek ze spaleniem przez Wojciecha Cejrowskiego flagi Unii Europejskiej w czasie wywiadu emitowanego w połowie listopada. Ten fragment został wycięty z rozmowy pokazanej w TVP Info, natomiast Cejrowski opublikował całe nagranie na swoim kanale youtube’owym.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej