Dziś wieczorem podczas gali Grand Press w Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin" w Warszawie poznamy najlepsze materiały dziennikarskie mijającego roku. 

Nagrody Grand Press przyznawane są za najlepsze materiały prasowe, radiowe, telewizyjne i internetowe. Na konkurs wpłynęły 693 prace. Do finału przeszły 53 z nich. Podczas gali zostaną przyznane m.in. nagrody: Dziennikarz Roku, Grand Press Digital, Grand Press Economy czy Nagroda im. Bohdana Tomaszewskiego (dla dziennikarzy sportowych).

Sędziowie i GetBack

Wśród nominowanych są dziennikarze "Wyborczej". W kategorii news znaleźli się Ewa Ivanova i Wojciech Czuchnowski za tekst "Znamy kandydatów do Sądu Najwyższego". Nasi dziennikarze zdobyli listę kilkudziesięciu nazwisk prawników, którzy wyłamali się z oporu środowiska i postanowili kandydować do przejmowanego przez PiS SN.

W kategorii dziennikarstwo śledcze na nagrodę mają szanse Wojciech Czuchnowski i Małgorzata Kolińska-Dąbrowska za cykl artykułów o związkach spółki GetBack z władzą i sprzyjającymi jej mediami.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej