Pod decyzją o zarzutach dla operatora TVN, który realizował reportaż wcieleniowy dotyczący neonazistów, podpisał się zastępca szefa Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. W niedzielę Prokuratura Krajowa uznała w komunikacie zarzuty za przedwczesne i przekazała sprawę Prokuraturze Regionalnej w Katowicach. Kim jest człowiek, który podjął taką decyzję?

„Prokurator [Sławomir] Świderek w latach 2005-07 był delegowany z Gliwic do Bielska-Białej, gdzie był zastępcą prokurator okręgowej Małgorzaty Bednarek. W marcu 2016 r. powołany na zastępcę prokuratora okręgowego w Gliwicach. Członek Ad Vocem” – napisał na Twitterze Krzysztof Król, redaktor naczelny nowego serwisu Państwo PiS.

Serwis jest wydawany przez stowarzyszenie Paragraf Państwo, którego radę programową stanowią oprócz przewodniczącego prof. Leszka Balcerowicza m.in. prof. Monika Płatek, prof. Marcin Matczak, adwokatki i adwokaci z Inicjatywy „Wolne Sądy”. Partnerami projektu są: Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR), Inicjatywa „Wolne Sądy” i Komitet Obywatelski przy Prezydencie Lechu Wałęsie.

Pozostało 86% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej