"Powiedzieć o Przemku, że jest fantastycznym nauczycielem i wyjątkowym człowiekiem, to nic nie powiedzieć. Przemek Staroń to postać prawdziwie renesansowa o niepoliczalnej liczbie talentów i aktywności" - tak opisali go uczniowie i przyjaciele, którzy zgłosili Staronia do konkursu organizowanego od 17 lat przez "Głos Nauczycielski".

Staroń już cztery lata temu był jego finalistą. - Wtedy nie byłem jeszcze w pełni tym człowiekiem, którym jestem dziś, dlatego cieszę się, że ten sukces przyszedł teraz - mówił, odbierając nagrodę. Dziękował rodzicom, partnerowi, uczniom i seniorom, z którymi także na co dzień pracuje.

Filozofuj więcej!

W szkole pracuje od 9 lat, od początku stawia na nietypowe metody. Kiedy w 2010 r. zaczął uczyć etyki, jego lekcje szybko zdobyły popularność. Uczniom podobały się m.in. elementy filozofii, które wprowadzał, postanowił więc poprowadzić dla nich dodatkowy fakultet. - Połączyłem zajęcia z licealistami z wykładami, które prowadziłem dla seniorów. Tak powstał nasz Międzypokoleniowy Fakultet Filozoficzny "Zakon Feniksa" - opowiadał "Wyborczej" w 2015 r. - Uczestnicy doceniają filozofię za to, że możemy rozmawiać o realnych problemach. Dla młodych to ważny przedmiot w momencie, gdy kształtuje się ich tożsamość. Dla starszych okazja m.in. do spoglądania na życiowe doświadczenia z innej strony.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej