Najnowsze "taśmy Morawieckiego" ujawnił tvn24.pl. Opublikowane fragmenty pochodzą z rozmowy, do jakiej doszło wiosną 2013 r. w restauracji Sowa i Przyjaciele. 

Morawiecki, który kierował wówczas bankiem BZ WBK i był doradcą gospodarczym Donalda Tuska, spotkał się w restauracji ze swoim przyjacielem, ówczesnym prezesem PKO BP Zbigniewem Jagiełłą (jako jeden z niewielu Jagiełło zachował stanowisko po wyborach), prezesem PGE i wieloletnim przyjacielem Tuska Krzysztofem Kilianem oraz jego zastępczynią Bogusławą Matuszewską.

O wybranych wątkach z tego spotkania pisał już na początku 2016 r. tygodnik „Newsweek”, a we wtorek całe, 3,5-godzinne nagranie umieścił w internecie do darmowego pobrania portal Onet.

Morawiecki: Damy mu stówkę na jakieś badania czy na coś

Dziennikarze portalu tvn24.pl odsłuchali całe nagranie i wyciągnęli nowe wątki. Z opublikowanych rozmów wynika, że Morawiecki jako prezes Banku BZ WBK oferował od kilkudziesięciu od stu tysięcy złotych "cichego" wsparcia dla Aleksandra Grada, byłego ministra skarbu rządu PO-PSL. Interweniował również w sprawie pracy dla syna Ryszarda Czarneckiego, europosła z Prawa i Sprawiedliwości.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej