Przesłuchanie Donalda Tuska przed sejmową komisją śledczą ds. Amber Gold zaplanowano na 2 października. RMF FM ustaliło, że nowy termin zaproponowała po konsultacjach z prezydium komisji jej przewodnicząca Małgorzata Wassermann. Powodem jest kampania do wyborów samorządowych - Wassermann startuje na stanowisko prezydenta Krakowa.

RMF FM podało, że przesłuchanie zaplanowano na 5 listopada (dzień po drugiej turze wyborów). Teraz komisja będzie czekać na to, aż Donald Tusk zaakceptuje nowy termin.

Sprawę skomentował na Twitterze mecenas Roman Giertych, który reprezentuje byłego premiera. "Po konsultacji z moim Mocodawcą panem Przewodniczącym Donaldem Tuskiem wyrażam zdziwienie i zaskoczenie informacjami medialnymi o odwołaniu zaplanowanego na 2.10 terminu przesłuchania przed Komisją ds. Amber Gold" - napisał. "Komisja wyznaczyła trzy daty, z których dwie 2.10 i 23.10 (jako rezerwowy) były uwzględnione w kalendarzu pana Przewodniczącego. Inne terminy w najbliższym czasie mogą kolidować z obowiązkami służbowymi".

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej