Posłanka PO i wiceminister finansów w latach 2013-2015 Iza Leszczyna złożyła 2 marca interpelację w sprawie zleceń Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla spółek Apella SA i Fratria sp. z o.o.

Fratria to grupa medialna, w skład której wchodzą m.in. prorządowe i bezkrytyczne wobec PiS tygodnik „Sieci” i portal wPolityce.pl. Apella, gdyńska agencja marketingowa, jest jednym z właścicieli Fratrii.

„W związku z ostatnią wypowiedzią pana Mateusza Morawieckiego, prezesa Rady Ministrów, dotyczącą jawności premii i nagród dla ministrów, która dotyczyć musi przecież jawności wszystkich wydatków publicznych, co wynika z art. 33 ust. 1 ustawy o finansach publicznych, uprzejmie proszę o odpowiedź na następujące pytanie: Czy Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego lub podległe mu jednostki dokonywały jakichkolwiek zleceń na rzecz spółek Apella S.A. (ul. Legionów 126-128, 81-472 Gdynia) oraz Fratria sp. z o.o. (ul. Legionów 126-128, 81-472 Gdynia) w latach 2016 i 2017?” – zapytała posłanka.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej