W środę Cezary Gmyz napisał na Twitterze: „Sorry ale jak słyszę, że taka szlampa jak I prezes SN robi za wzór cnót to mi się miesiączka cofa".

„Szlampa” to z niemieckiego Schlampe – szmata, zdzira, lafirynda. I prezes SN to prof. Małgorzata Gersdorf. Gmyz to korespondent TVP w Berlinie, jest nim od września 2016 r., wcześniej pracował w TV Republika, współpracuje z tygodnikiem „Do Rzeczy”.

„Reforma” SN Dudy

Co tak zdenerwowało berlińskiego korespondenta TVP? 3 lipca o północy weszła w życie przygotowana przez prezydenta Andrzeja Dudę i PiS reforma sądownictwa. W jej myśl na przymusową i przedwczesną emeryturę musiało przejść 10 najstarszych sędziów Sądu Najwyższego. Ale ocalała I prezes SN prof. Małgorzata Gersdorf, choć i ona jest już w wieku emerytalnym. Bo chroni ją konstytucja, która przewiduje 6-letnią kadencję I prezesa Sądu Najwyższego.

To jeden z tekstów, do których dostęp mają tylko nasi stali Czytelnicy

Twoje sprawy, nasza praca. Subskrybuj za pół ceny i czytaj Wyborcza.pl

Wyborcza.pl to dziennikarze w całej Polsce. Piszemy o tym, co ważne dla Ciebie, Twojej okolicy, Polski i świata. Zyskaj dostęp do tej codziennej porcji niezbędnych informacji.