Pearl Jam, który we wtorek zagra w Krakowie, postanowił się odnieść do wydarzeń w Polsce. Podczas niedzielnego koncertu w czeskiej Pradze wokalista zespołu Eddie Vedder pokazał ze sceny plakat promujący poniedziałkowy protest w Krakowie.

„Po raz kolejny mobilizujemy się! Wychodzimy na ulicę, by głośno pokazać nasz sprzeciw! Wiemy, że siła tkwi w jedności! Już to pokazałyśmy! Pokażemy znów! Naszą siłę, naszą solidarność! Pokażemy MOC ULICY!” - w ten sposób organizatorzy zapraszali na demonstrację w Krakowie. Podobne zaplanowano również w innych polskich miastach.

W Warszawie odbyła się przed gmachem parlamentu. Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny o godz. 16 zajęła się bowiem obywatelskim projektem ograniczającym prawo do aborcji. Fundacja Życie i Rodzina, która go przygotowała, chce zakazać przerywania ciąży w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. To obecnie jedna z trzech przesłanek, w których aborcja jest w Polsce dopuszczalna.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej