„Z przyczyn niezależnych od Kancelarii Sejmu, mając na względzie kwestie organizacyjne oraz bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających w budynkach sejmowych, z przykrością informujemy, że podjęto decyzję o odwołaniu posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży” – czytamy w komunikacie na temat rezygnacji z obrad.

Sejm Dzieci i Młodzieży - pomysł Janiny Ochojskiej

Młodzieżowe posiedzenia zawsze odbywały się w Dzień Dziecka. Po raz pierwszy młodzi posłowie obradowali na temat wojny – przyczynkiem był konflikt w b. Jugosławii. Pomysłodawczynią była Janina Ochojska. – Pamiętam bardzo dokładnie atmosferę tej sesji, niezwykłą mądrość i empatię płynącą z mównicy sejmowej – wspomina szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej.

CZYTAJ TAKŻE:  Kuchciński boi się Ochojskiej. Nie wpuścił szefowej Polskiej Akcji Humanitarnej do protestujących niepełnosprawnych

Ochojska uważa, że tegoroczny SDiM mógłby mieć dodatkowy walor edukacyjny. – Moi przyjaciele w okresie, kiedy mieli małe dzieci, mówili mi: „Wiesz, Janka, jak dobrze, że cię mamy, bo dzięki tobie nasze dzieci wiedzą, co znaczy być osobą niepełnosprawną”. Uważali, że to cenne. Gdyby Sejm odbył się w tym roku, młodzi mogliby zetknąć się z problemami osób niepełnosprawnych, bo być może nigdy wcześniej nie mieli takiej okazji.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej