Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię Kantar Millward Brown na zlecenie "Faktów" TVN i TVN 24, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w kwietniu, wygrałaby je Zjednoczona Prawica.

Na rządzące Prawo i Sprawiedliwość, Porozumienie Jarosława Gowina i Solidarną Polskę Zbigniewa Ziobry zagłosowałoby 33 proc. badanych. To wzrost o 5 pkt proc. w porównaniu sondażem sprzed miesiąca.

Sondaż. Poparcie dla PiS rośnie

Pod koniec marca chęć oddania głosu na PiS deklarowało 28 proc. ankietowanych, co oznaczało spadek aż o 12 pkt proc. w zestawieniu z wynikami z lutego. - Chcę tylko powiedzieć, że z szacunkiem i z pokorą odnosimy się do wyników badań, ale też wiemy, jak są prowadzone, i w związku z tym jesteśmy pełni optymizmu - komentował wówczas Jarosław Kaczyński.

Ale PiS przyznawało jednocześnie, że rewelacje o nagrodach dla członków rządu zaszkodziły partii. Prezes PiS ogłosił wówczas, że ministrowie przekażą premie Caritasowi oraz zapowiedział złożenie projektu obniżającego wynagrodzenia posłów i senatorów, a także wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, marszałków, starostów i ich zastępców.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej