Piotr Kraśko pozew przeciw "wSieci" (dziś pod nazwą "Sieci") zapowiedział 28 grudnia 2015 r. Właśnie w tym dniu ukazało się wydanie prawicowego tygodnika z okładką, na której ówczesnego szefa "Wiadomości" TVP przedstawiono w mundurze gen. Jaruzelskiego z podpisem: "Medialny zamach stanu". Za dziennikarzem widniało logo "Dziennika Telewizyjnego", głównego programu informacyjnego w czasach PRL, a przed nim leżała kartka z logo KOD - Komitetu Obrony Demokracji.

"Marcin Wikło i Marek Pyza odsłaniają skalę manipulacji w mediach publicznych. - Zarówno w 'Wiadomościach' Piotra Kraśki, jak i w TVP Info walą na oślep, kłamią i manipulują na skalę zdaniem wielu obserwatorów niespotykaną od czasów stanu wojennego. Celem jest zrewoltowanie kraju, swego rodzaju pucz medialny" - zapowiadał swój materiał tygodnik.

Kraśko skomentował wówczas tekst i okładkę na Twitterze. "Zawsze uważałem, że szef serwisu informacyjnego telewizji publicznej nie powinien łatwo robić czterech rzeczy: ulegać emocjom, obrażać się, dawać się prowokować i procesować. Ale dla absurdalnych zarzutów z 'wSieci' po raz pierwszy zrobię wyjątek, w tym czwartym punkcie" - napisał.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej