Jak zauważają "Fakty" TVN na swojej stronie internetowej, odwołania Macierewicza chce o 6 pkt proc. mniej ankietowanych niż w analogicznym sondażu przeprowadzonym pod koniec kwietnia (jego odwołania chciało wtedy 65 proc. Polaków). Wówczas, pod koniec kwietnia, Platforma Obywatelska złożyła w Sejmie wotum nieufności wobec szefa MON.

Pozostawienia Macierewicza na stanowisku chce co czwarty Polak (26 proc., o 5 proc. więcej niż w kwietniu). Z kolei 15 proc. (wzrost o jeden punkt procentowy) nie ma zdania na ten temat.

Sondaż na zlecenie "Faktów" TVN i TVN 24 został zrealizowany przez Kantar Millward Brown SA w dniach 21-22 grudnia 2017 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych wśród osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wyniosła tysiąc osób.

Nikt w PiS nie chce za Macierewicza?

Antoni Macierewicz jest w niemal otwartej wojnie ze zwierzchnikiem sił zbrojnych, prezydentem Andrzejem Dudą. 11 listopada prezydent „ubeckimi metodami” nazwał zastosowanie wobec jego bliskiego współpracownika gen. Jarosława Kraszewskiego procedury sprawdzającej przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego. W efekcie generał stracił dostęp do informacji niejawnych, co uniemożliwia mu wykonywanie części obowiązków.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej